• 5651 No’lu Yasaya Uygun Altyapı

  5651 no’lu yasa gereği internet hizmetini paylaştığınız kullanıcıların kayıt altına alınması ve 1 yıl süreyle saklanması zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Kolay Kullanım Kolay Yönetim

  Hem Müşterilerini Hem de Siin İçin Düşünülmüş Kolaylık
 • Raporlama Ve Uzak Sunucu Yedekleme

  Bilgileriniz Size Ek Masraf Çıkarmadan uzak Sunuucuda yedeklenir Ek Donanım Almanız Gerekmez.

Dahili Network Hotspot Hakkında

Dahili Network Hotspot, AVM, restoran, cafe, bar, park, havuz, oyun sahaları veya toplantı odaları gibi muhtelif mekanlarda müşterileriniz, konuklarınız veya mekan sakinleriniz için hızlı ve kesintisiz kablosuz internet erişim platformu, yönetim ve Loglama sistemidir.


Nasıl Çalışır


Dahili Network Hotspot üye işyerinde yayınlanan SSID (İşyeri Kablosuz Ağı) üzerinden kullanıcılar sisteme bağlanır.

Kullanıcı herhangi bir internet uygulamasını çalıştırdığında, üye işyeri için hazırlanmış karşılama sayfasına yönlendirilir.

Kullanıcının “Dahili Network Hotspot” üyeliği ve bağlantı hakkı var ise sisteme giriş sayfası açılır ve kullanıcı giriş bilgilerini doğru olarak girdiğinde internet uygulaması otomatik olarak çalışır. Aynı kullanıcı bağlantı sonrası açılan bilgi ekranındaki çıkış seçeneği ile dilediğinde sistemden ayrılabilir.

Kullanıcıya ait mevcut bir “Dahili Network Hotspot” üyeliği ve bağlantı hakkı bulunmuyor ise bağlantı yapmaya çalışan kullanıcı “Sisteme Kayıt Olma” sayfasına yönlendirilir. Kendisine uygun herhangi bir tarifeyi seçerek kayıt olan kullanıcı, anında sisteme giriş yapar ve internet uygulaması otomatik olarak çalıştırılır.Diğer Sistemlerden Farkları Nelerdir ?

 • 5651 No’lu Yasaya Uygun Altyapı
 • 5651 no’lu yasa gereği internet hizmetini paylaştığınız kullanıcıların kayıt altına alınması ve 1 yıl süreyle saklanması zorunluluğu bulunmaktadır. Tüm bu yükümlülükler için gerekli olan altyapı ve işgücü yatırımına gerek duymadan, hukuki tüm sorumluluklarınızı Dahili Network üstlenmektedir.

 • Sıfır İlk Yatırım Maliyeti
 • Dahili Network Hotspot hizmetiyle, kesintisiz ve sorunsuz bir internet erişimi için bir yatırım bütçesi ayırmanıza gerek kalmaz; tüm teknolojik donanım güncellemesiyle birlikte, gereken tüm maliyetler Dahili Network tarafından karşılanır ve hizmetinize sunulur.

 • 7/24 Son Kullanıcı Çağrı Merkezi
 • Dahili Network Hotspot üzerinden internete erişen kullanıcılarınız, internet erişimi ile ilgili her türlü problemde Dahili Network tarafından sunulan ve 7 gün 24 saat hizmet veren Çağrı Merkezi’ni arayarak destek alabilirler.

 • Donanım İzleme & Bakım
 • Dahili Network Hotspot hizmetiyle tarafınıza sunulan tüm altyapı donanımı 7 gün 24 saat izlenmektedir. Olası cihaz arızalarında yerinde müdahale yapılarak, arızalı cihazlar için anında değişim gerçekleştirilmektedir.


KİMLERE HİZMET SUNAR ?

Dahili Network Hotspot yönetim platformu hosted(Barındırılmış) bir yapıda hizmet sunar ve farklı özelliklerdeki birçok yazılım, sunucu ve ekipman gerektiren sistemleri ( Veritabanı, Captive Portal, Network Monitöring vb. ) uyumlu gateway cihazları sayesinde ekonomik bir şekilde ihtiyaç sahipleri kişi ve kurumlara sunar.

 • Eğitim Kurumları – Dershaneler

 • Hastane – Sağlık Merkezleri

 • Hotel – Tatil Köyleri

 • Şirketler

 • Café & Restorant

 • Ulaşım Şirketleri

 • Sinemalar

 • Eğlence Merkezleri

 • Fuar Alanları

 • Toplantı ve Konferans Salonları

 • Alışveriş Merkezleri

 • Ve Kablosuz internetin gerektiği her ortamda.


SIKÇA SORULAN SORULAR

     5651 Sayılı Kanun : 23.05.2007 tarihinde uygulamaya giren kanunun amaç ve kapsamı; içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumlulukları ile internet ortamında işlenen belirli suçlarla içerik, yer ve erişim sağlayıcıları üzerinden mücadeleye ilişkin esas ve usûlleri düzenlemektir.

01.11.2007 tarih ve 26687 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik

İnternet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri

MADDE 4 – (1) İnternet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri şunlardır:

  a) Konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak.

b) İç IP Dağıtım Loglarını elektronik ortamda kendi sistemlerine kaydetmek. Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri

 

MADDE 5 – (1) Ticarî amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri şunlardır:

a) Mülki idare amirinden izin belgesi almak.

b) Konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak.

c) Başkanlık tarafından onaylanan içerik filtreleme yazılımını kullanmak.

ç) Erişim sağlayıcılardan sabit IP almak ve kullanmak.

d) İç IP Dağıtım Loglarını elektronik ortamda kendi sistemlerine kaydetmek.

e) Başkanlık tarafından verilen yazılım ile, (d) bendi gereğince kaydedilen bilgileri ve bu bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve gizliliğini teyit eden değeri kendi sistemlerine günlük olarak kaydetmek ve bu verileri bir yıl süre ile saklamak.

Kaynak : http://tib.gov.tr/tr/tr-menu-82-26687_sayili_resmi_gazetede_yayimlanan_kanun.html
Kablolu ve veya kablosuz internet bağlantılarını müşterilerinin kullanımına açan tüm gerçek ve tüzel kişiler yasada belirtilen önlemleri almalıdır.
İlgili yönetmelikte tanımlanan ve aşağıdaki bilgileri kapsayan bilgiler loglanarak önlem alınır. Ayrıca yine kanunda belirtildiği üzere konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak gereklidir.

İnternet bağlantısı sırasında yapılan tüm işlemler servis sağlayıcı tarafında modeminize atanmış IP adresi tarafından gerçekleştirilmiş olarak gözükmektedir. Yani servis sağlayıcıların loglayabilecekleri bilgiler modeminize ait mac adresi, IP adresi ve kullanım bilgileridir. Modeminizin yayınladığı iç IP adresleri, modeme bağlantı kuran cihazlara ait Mac Adresleri ve kullanım bilgileri yani iç network’ünüze ait bilgiler dış network tarafında görüntülenemez. Bu logların tutulması ile müşterilere ait trafik bilgileri, cihazlara ait Mac adresleri ve iç Ip adresleri gibi eksik bilgiler tamamlanmış olmaktadır.

Örnek Log:
IP_adresi Kullanıma_Başlama_Tarih_Saati Kullanım_ Bitiş_Tarih_ve_Saati MAC_Adresi
192.168.1.2 10.07.2008-09:00:00 10.07.2008-21:00:00 00-1A-92-AD-ED-F3
192.168.1.3 10.07.2008-09:00:00 10.07.2008-21:00:00 00-1A-92-ED-AD-AA
192.168.1.5 10.07.2008-09:00:00 10.07.2008-21:00:00 00-1A-92-1D-CC-20
Hayır. İnternet bağlantısının müşterilere toplu bir şekilde kullandırılması durumunda şifre koymak ile koymamak arasında bir fark yoktur. Çünkü iki durumda da yapılan işlem size ait modem ve IP adresi tarafından yapılmış olarak gözükecektir. Bu işlemin size ait olmadığını ortaya koyan veriler kanun tarafından tutulması zorunlu kılınan İç IP Dağıtım logu bilgileridir.

İletişim

Tüm soru ve önerileriniz için Dahili Network Hotspot Müşteri Hizmetleri'ne 7/24 ulaşabilirsiniz.

info@dahili.net

+90 554 884 28 14

+90 216 428 98 26

Adres bilgisi
Posta Kutusu 6 - PİM - ANTALYA

Bir Sorunuz Varsa Lütfen Bize Sorun!

Aklınıza Takılan Herhangi bir Soruyu Bize Sorabilirsiniz.